Pierwsze fotele masujące, z którymi mieliśmy do czynienia, miały prostą konstrukcję, oferowały dwie, czasem trzy prędkości masażu wykonywanego za pomocą rolek masujących, przesuwających się wzdłuż kręgosłupa.  I choć cały mechanizm umieszczony był tylko w oparciu fotela, to i tak przynosił fajne odprężenie.

Dziś trudno porównywać urządzenia do masażu, które były piętnaście lat temu, do tych dzisiejszych. To tak jakby porównać Syrenę, kultowy samochód lat 60. XX wieku, do dzisiejszych bolidów F1.  Teraz fotele do masażu oferują niemal wszystkie klasyczne techniki masażu, takie jak: oklepywanie, ugniatanie, wałkowanie, głaskanie, a także masaż rolkowy i masaż wibrujący.  W wielu urządzeniach wbudowano opcje innych technik, takich jak chociażby masaż shiatsu czy akupresura.

Rodzaje masażu w fotelach masujących

Już wśród automatycznych masaży, wbudowanych w fotele masujące, znajdują się bardzo ciekawe rozwiązania. Dziś nawet podstawowe modele zachwycają liczbą propozycji. Im bardziej zaawansowany model tym więcej możliwości. Oto najbardziej popularne programy masażu:

Masaż Pielęgnacyjny – Intensywny masaż koncentrujący się na łagodzeniu bólu i napięcia ramion i szyi. Przynosi ogromną ulgę i komfort wszystkim tym, którzy spędzają długie godziny przy biurku.

Masaż Wspomagający Odchudzanie – Dzięki łagodnej technice masażu, rozluźniają się mięśnie pleców i talii, co wspomaga kształtowanie ciała i efektywnie zwiększa metabolizm.

Masaż Rozciągający – Inspiracją był masaż tajski, wykorzystujący znany u nas stretching (rozciąganie). Dzięki technice ugniatania i rozciągania mięśnie rozluźniają się i zwiększona zostaje ich elastyczność.

Masaż ze szczególnym uwzględnieniem karku i ramion – Ten rodzaj masażu łagodzi ból i sztywność ramion i szyi. Świetnie sprawdzają się tu rolki masujące umieszczone w krzywiźnie oparcia. Bodźce docierają do głębszych warstw tkanki ramion i szyi.

Masaż talii i kręgosłupa – Masaż skoncentrowany na odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Świetnie łagodzi napięcie, wzmacnia mięśnie.

Masaż regeneracyjny po wysiłku – Dzięki masażowi regeneracyjnemu zmęczone dużym wysiłkiem mięśnie rozluźniają się i relaksują. Przywrócone zostaje optymalne krążenie krwi, co sprzyja regeneracji mięśni.

Masaż wyciszający przed snem – Ten łagodny masaż rozluźnia i relaksuje cały organizm. Jest szczególnie polecany każdemu w czasie przerwy na lunch lub na zakończenie dnia.

W fotelach do masażu można także wprowadzać programy indywidualne, dostosowując w ten sposób masaż do indywidualnych wymagań i potrzeb.

 

 

 

Pozycja  zero gravity

W wielu nowoczesnych fotelach masaż można wykonywać w pozycji  zero gravity, zapewniającej maksymalne odciążenie całego ciała, a w szczególności nadwyrężonego kręgosłupa.

Zero-gravity to najlepsze ułożenie ciała, określone przez naukowców NASA, którzy poszukiwali optymalnej pozycji dla astronautów na czas startu i lądowania. W tych momentach ciało człowieka najbardziej narażone jest na gigantyczne przeciążenia i okazało się, że pozycja zero-gravity znacznie zmniejsza nadmierny nacisk na kręgosłup i całe ciało. Takie ułożenie ciała  z czasem zaczęto wykorzystywać dla zmniejszenia bólu kręgosłupa, powodowanego zmianami chorobowymi.

Pozycja zero-gravity polega na uniesieniu stóp ponad poziom serca, przy czym kat pomiędzy torsem a udami musi wynosić około 128 stopni z tolerancją 7 stopni. W tej pozycji kręgosłup jest najlepiej odciążony, co przynosi ogromną ulgę w bólu. Dzieje się tak dlatego, że wówczas zwiększa się odległość pomiędzy poszczególnymi kręgami kręgosłupa, co powoduje mniejszy nacisk na zakończenia nerwowe zlokalizowane w jego obrębie.

Opcje dodatkowe

Kiedyś nieosiągalne, a  dziś małe, multimedialne „centra rozrywki”  są standardowym wyposażeniem foteli do masażu i nie robią już nawet wielkiego wrażenia. Podobnie masaż stóp, łydek, ud, czy ramion, wydają się już dziś zupełnie naturalne. By poznać wszystkie możliwości foteli i doświadczyć na własnej skórze tych dobroci, musisz po prostu poszukać możliwości skorzystania z takiego masażu. Gdy poczujesz jego niezwykłą moc, z pewnością zapragniesz mieć  fotel do masażu tylko do swojej dyspozycji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Darex - Fotele do masażu, platformy wibracyjne

 

DAREX Dariusz Kuszkowski
Przydrożna 38 A 03-253 Warszawa


Telefon +48 508 196 304
Telefon +48 519 052 146


Mail kontakt@foteledomasazu24.pl

 

Polityka prywatności

Facebook