Masaż limfatyczny pobudza krążenie krwi i limfy. Kiedyś wykonywano go tylko w gabinetach kosmetycznych i w klinikach medycyny estetycznej. Dziś dobre fotele do masażu mają możliwości imitowania tego rodzaju masażu. Sprawdź, jakim cudem masaż limfatyczny wpływa tak korzystnie na zdrowie i dlaczego zapewnia piękny wygląd. 

Masaż limfatyczny to naprzemienne uciskanie i pocieranie skóry, które wykonuje się  precyzyjnymi ruchami dłoni, a w fotelach masujących dostępne są specjalne programy, doskonale imitujące ruchy rąk masażysty. Dzięki takiemu masażowi usprawniony zostaje przepływ limfy, likwidowane są obrzęki i poprawia się krążenie tak zwanej chłonki. Naczynia limfatyczne znajdują się tuż pod skórą, a więc siła masażu, jak i jego tempo musi być umiarkowane.

Masaż limfatyczny – co się dzieje w organizmie?

Ten rodzaj masażu zdecydowanie pobudza zarówno krążenie krwi, jak i limfy. W efekcie dochodzi do lepszego odżywienia komórek całego organizmu, poprawia się krążenie krwi i znacznie lepiej funkcjonują organy wewnętrzne. Zmiany widoczne są też gołym okiem, bo skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Wyraźnej poprawie ulega też metabolizm tkanki tłuszczowej oraz tempo przemiany materii i to we wszystkich strukturach ciała. Dotyczy to także wszystkich warstw skórnych i podskórnych, czego efektem jest także zmniejszenie lub likwidacja zmian cellulitowych. Panie, u których cellulit jeszcze nie wystąpił, mogą przeciwdziałać temu, poddając się regularnie masażowi limfatycznemu. Masaż ten zapobiega także tak zwanej niewydolności krążenia obwodowego, które organizm zwykle manifestuje ciągle zimnymi stopami. Dzięki masażowi nie będą już potrzebne ciepłe skarpety do spania.

Po zabiegu znacznie sprawniej usuwane są z organizmu nie tylko zbędne produkty przemiany materii, ale także toksyny, który niestety bardzo wiele gromadzi się w ciele człowieka. Jak każdy masaż, także i ten limfatyczny skutecznie poprawia samopoczucie i przeciwdziała pojawianiu się stanów depresyjnych.

Masaż limfatyczny twarzy

Warto też powiedzieć kilka słów o masażu limfatycznym twarzy. Masażysta zaczyna od okolic obojczyków i podąża w kierunku czubka głowy. Efektem jest brak kłopotów z zatokami, a także pozbycie się tak zwanych „worków pod oczami”. Poprawia się stan skóry, bo ta znacznie lepiej wchłania cenne składniki aktywne zawarte w kosmetykach stosowanych na co dzień.  Jednak, aby takie efekty uzyskać, trzeba poddać się serii masaży.

Masaż limfatyczny – dla kogo?

Każdy rodzaj masażu usprawnia krążenie płynów ustrojowych. Poprawia się zarówno krążenie krwi jak i limfy. Masaż limfatyczny ciała jest szczególnie polecany osobom, u który występuje:

  • otyłość
  • cellulit
  • opuchlizna kończyn dolnych
  • problemy z niedokrwistością kończyn dolnych
  • zwyrodnienie stawów

Osoby, u których występują bardziej zaawansowane stany chorobowe, przed skorzystaniem z masażu limfatycznego powinny zasięgnąć opinii lekarza. 

Fotele  masujące a masaż limfatyczny

Fotele do masażu co prawda nie posiadają osobnego programu automatycznego nazywanego masażem limfatycznym, ale można w nich definiować manualnie dowolne programy. Oprócz możliwości dowolnego ustawienia czasu, intensywności masażu czy jego prędkości, do wyboru są też rodzaje masażu. Dostępne opcje to:  uciskanie, ostukiwanie i opukiwanie. Po wybraniu uciskania, masaż będzie odpowiadał masażowi limfatycznemu, a uzyskane efekty będą podobne.

Korzystanie z foteli masujących ma też tę zaletę, że nie trzeba rezerwować z wyprzedzeniem wizyt w gabinecie masażu. Masaż dostępny jest o każdego dnia i o każdej porze, zawsze wtedy, gdy ma się na niego ochotę. Nie  trzeba też poświęcać czasu na dojazdy, które są szczególnie uciążliwe w dużych miastach.

Darex - Fotele do masażu, platformy wibracyjne

 

DAREX Dariusz Kuszkowski
Przydrożna 38 A 03-253 Warszawa


Telefon +48 508 196 304
Telefon +48 519 052 146


Mail kontakt@foteledomasazu24.pl

 

Polityka prywatności

Facebook