Fotele do masażu wprowadziły sporo niepewności w środowisku masażystów. Sanatoria, terapeuci, a nawet kręgarze zaczęli czuć się zagrożeni przez urządzenia do masażu, sądząc, że mogą odebrać im pracę. Czy rzeczywiście powinni się niepokoić, że sprzęt do masażu pozbawi ich zajęcia?

 

O znaczeniu masaży napisano już chyba wszystko, więc większość zdaje sobie sprawę, że takie zabiegi są potrzebne i przynoszą nam wiele dobrego. Już podstawowe zalety masażu są przecież niepodważalne:

 •  Pomagają łagodzić ból pleców, stawów, szyi i nóg.
 •  Są bardzo skuteczne w zmniejszaniu stresu, w niwelowaniu poziomu lęku i depresji.
 • Poprawiają krążenie krwi.
 • Wspomagają oczyszczanie organizmu z toksyn.

Fotele masujące zyskują więc na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na taką inwestycję, bo to znacznie ułatwia dostęp do samego masażu i bardzo podnosi komfort życia. Sprawdź, na co możesz liczyć, posiadając fotel do masażu oraz w jakich sytuacjach fotel nie zastąpi jednak masażysty.

 

Zalety foteli masujących

 • Inwestycja w fotel masujący zapewni Ci wielką wygodę oraz pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy. Kupując fotel do własnego domu, nie musisz już umawiać się, dojeżdżać i płacić za masaże w wyspecjalizowanych gabinetach masażu, w sanatoriach czy w spa.
 • Fotele masujące zapewniają znacznie więcej prywatności. Nie wszyscy bowiem chcą odsłaniać swoje nagie ciało w obecności masażystów czy terapeutów. W domu mogą w zupełnym spokoju oddać się przyjemności płynącej z samego masażu.
 • Fotele do masażu są wyposażone  w wiele złożonych funkcji. W zależności od modelu oferują masaż shiatsu, masaż polegający na ugniataniu, ostukiwaniu i tak dalej. W fotelach wbudowane są często systemy ogrzewania poszczególnych części ciała, co zwiększa skuteczność samego masażu.
 • Pracę urządzenia można szczegółowo zaprogramować, a to daje możliwość precyzyjnego dostosowania  parametrów masażu do własnych upodobań w zakresie prędkości, intensywności, a także czasu trwania samego zabiegu.
 • Nowoczesne fotele do masażu mają też wbudowaną funkcję skanowania ciała. Potrafią odczytać Twoją wagę, budowę ciała  i same dostosują parametry zabiegu, tak by zapewnić Ci najlepsze efekty i wrażenia z masażu.

 

Wady foteli do masażu

 • Fotel to urządzenie do masażu, którego zakup wiąże się ze sporym wydatkiem. Cena zależy przede wszystkim od tego, ile funkcji dany fotel oferuje. Jeśli jest to urządzenie profesjonalne, które ma wbudowane wszystkie funkcje tradycyjnego masażu, normalnie wykonywanego przez człowieka oraz mnóstwo innych udogodnień, to cena może być naprawdę wysoka. Jednak warto spojrzeć na to z drugiej strony. Użytkując taki sprzęt do masażu, szybko zauważa się poprawę komfortu życia, a w portfelu nie ubywa już pieniędzy. Nie trzeba płacić za kolejne zabiegi, które przecież tanie nie są. Nie trzeba dojeżdżać na zabieg, a to też kosztuje i zabiera czas. Nie trzeba także dostosowywać się do grafiku masażysty, bo z fotela można korzystać o każdej porze dnia i nocy.
 • W przypadku poważnych kontuzji lub złożonej rehabilitacji pourazowej czy wręcz powypadkowej, fotel jednak nie zastąpi masażysty. Choć dobre urządzenia mają wbudowaną funkcję skanowania ciała, to nie są w stanie oceniać stanu zdrowia i dobierać jakiś ukierunkowanych zabiegów i celowanych technik masażu. W takich sytuacjach pomoc dobrego rehabilitanta lub masażysty jest niezastąpiona.
 • Fotele masujące potrzebują sporo przestrzeni, są dość duże i ciężkie. Zanim więc zdecydujesz się na fotel do masażu, zastanów się, czy na pewno masz miejsce, aby go postawić i bezpiecznie użytkować.

Darex - Fotele do masażu, platformy wibracyjne

 

DAREX Dariusz Kuszkowski
Przydrożna 38 A 03-253 Warszawa


Telefon +48 508 196 304
Telefon +48 519 052 146


Mail kontakt@foteledomasazu24.pl

 

Polityka prywatności

Facebook