Masaż limfatyczny pobudza krążenie krwi i limfy. Kiedyś wykonywano go tylko w gabinetach kosmetycznych i w klinikach medycyny estetycznej. Dziś dobre fotele do masażu mają możliwości imitowania takiego zabiegu. Sprawdź, jakim cudem masaż limfatyczny wpływa tak korzystnie na zdrowie i dlaczego zapewnia piękny wygląd. 

 

Masaż limfatyczny to naprzemienne uciskanie i pocieranie skóry, które wykonuje się precyzyjnymi ruchami dłoni. W fotelach masujących dostępne są programy, doskonale imitujące ruchy rąk masażysty. Dzięki takiemu masażowi usprawnia się przepływ limfy, zmniejszają się obrzęki i poprawia się krążenie tak zwanej chłonki. Naczynia limfatyczne znajdują się tuż pod skórą, a więc siła masażu, jak i jego tempo musi być umiarkowane.

 

Masaż limfatyczny – co się dzieje w organizmie?

Ten rodzaj masażu pobudza zarówno krążenie krwi, jak i limfy. W efekcie dochodzi do lepszego odżywienia komórek całego organizmu i znacznie lepiej zaczynają funkcjonować organy wewnętrzne. Zmiany widoczne są też gołym okiem, bo skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Wyraźnej poprawie ulega metabolizm tkanki tłuszczowej oraz tempo przemiany materii i to we wszystkich obszarach ciała. Dotyczy to także wszystkich warstw skórnych i podskórnych, czego efektem jest także zmniejszenie lub likwidacja zmian cellulitowych. U pań, u których cellulit jeszcze nie wystąpił, regularny masaż limfatyczny jest doskonałą profilaktyką. Masaż ten zapobiega także tak zwanej niewydolności krążenia obwodowego, którego oznaką są ciągle zimne stopy. Dzięki masażowi, ciepłe skarpety do spania nie będą już nigdy potrzebne.

Po zabiegu znacznie sprawniej usuwane są z organizmu nie tylko zbędne produkty przemiany materii, ale także toksyny, które niestety ciągle gromadzą się w ciele człowieka. Jak każdy masaż, także i ten limfatyczny skutecznie poprawia samopoczucie i przeciwdziała rozwojowi stanów depresyjnych.

 

Masaż limfatyczny twarzy

Warto też powiedzieć kilka słów o masażu limfatycznym twarzy. Masażysta zaczyna od okolic obojczyków i podąża w kierunku czubka głowy. Efektem masażu jest usunięcie kłopotów z zatokami, a także pozbycie się tak zwanych „worków pod oczami”. Poprawia się stan skóry, bo ta znacznie lepiej wchłania cenne składniki aktywne zawarte w kosmetykach stosowanych na co dzień.  Jednak, aby takie efekty uzyskać, trzeba poddać się całej serii zabiegów.

 

Masaż limfatyczny – dla kogo?

Masaż limfatyczny ciała jest szczególnie polecany osobom, u których występuje:

  • otyłość
  • cellulit
  • opuchlizna kończyn dolnych
  • problemy z niedokrwistością kończyn dolnych
  • zwyrodnienie stawów

Osoby, u których występują jakieś zaawansowane stany chorobowe, przed skorzystaniem z masażu limfatycznego powinny zasięgnąć opinii lekarza. 

 

Fotele  masujące a masaż limfatyczny

Fotele do masażu nie posiadają osobnego programu automatycznego, nazywanego masażem limfatycznym, ale można w nich zdefiniować manualnie program podobny. Oprócz możliwości dowolnego ustawienia czasu, intensywności masażu czy jego prędkości, do wyboru są też rodzaje masażu. Dostępne opcje to:  uciskanie, ostukiwanie i opukiwanie. Po wybraniu uciskania, masaż będzie dość wiernie naśladował ręczny masaż limfatyczny, a uzyskane efekty będą porównywalne.

Korzystanie z domowych foteli masujących ma też tę zaletę, że w końcu nie trzeba rezerwować z wyprzedzeniem wizyt w gabinecie masażu. Masaż dostępny jest każdego dnia i o każdej porze, zawsze wtedy, gdy ma się na niego ochotę. Nie trzeba też poświęcać czasu na dojazdy, które szczególnie w dużych miastach bywają uciążliwe.

Darex - Fotele do masażu, platformy wibracyjne

 

DAREX Dariusz Kuszkowski
Przydrożna 38 A 03-253 Warszawa


Telefon +48 508 196 304
Telefon +48 519 052 146


Mail kontakt@foteledomasazu24.pl

 

Polityka prywatności

Facebook