Masaż stóp – zalety, o których warto wiedzieć

Wszyscy dobrze wiemy, że nawet krótki masaż stóp może naprawdę pomóc nam się zrelaksować. Jest on  szczególnie cenny, gdy po całym dniu stania i chodzenia nasze stopy po prostu bolą i puchną. To jasne, że masaż stóp lubią chyba wszyscy, ale czy naprawdę przynosi jakieś korzyści zdrowotne poza tym, że czujemy przyjemne odprężenie i zapominamy o bólu?

 

Istnieją różne techniki masażu, z których wszystkie obiecują jakieś tam korzyści zdrowotne. Tradycyjne metody masażu skupiają się na rozluźnieniu mięśni i stawów, a akupresura ma na celu poprawę ogólnego stanu zdrowia i przepływu energii poprzez oddziaływanie na określone punkty zlokalizowane na stopach. Z kolei refleksologia ma przynieść poprawę funkcji narządów wewnętrznych poprzez masowanie określonych obszarów stopy. Wszystkie te techniki wspomaga aromaterapia, której podstawą jest stosowanie olejków zapachowych, a wraz z relaksującą muzyką przynosi doskonały efekt odprężenia dla naszych zmysłów. Techniki manualne doskonale dziś imitują masażery do stóp. Te inteligentne urządzenia do masażu oferują coś jeszcze. Niejeden nowoczesny masażer do stóp posiada wbudowane poduszki powietrzne oraz system podgrzewania mięśni, który wzmacnia efekty masażu. Przyjrzyjmy się, jakie korzyści niesie masaż stóp – zalety te zdecydowanie przekonają wielu do korzystania z dobrodziejstw zabiegu.

 

Masaż stóp – poprawia krążenie

Ze względu niewielką aktywność fizyczną i głównie siedzący tryb życia, nasze mięśnie odzwyczajają się od regularnego wysiłku. Ciasne, często niewygodne buty pogarszają krążenie krwi. Jednak już 10-20 minutowy masaż stóp przed snem może znacznie poprawić krążenie krwi w kończynach dolnych. Może to być oczywiście masaż manualny, ale równie dobrze sprawdzi się masażer do stóp.

 

Masaż stóp – pomaga zapobiegać urazom stóp i kostek

Masowanie stóp wspomaga łagodzenie bólu stawów i mięśni oraz regenerację po kontuzjach i urazach. Połączenie masażu stóp z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami wzmacniającymi stopy i kostki oraz z rozciąganiem, może zapobiec przyszłym kontuzjom lub przyspieszyć powrót do pełnej sprawności po urazie.

 

Masaż stóp – łagodzi efekty depresji i nerwicy lękowej

Jak wykazują długoletnie obserwacje , masaż stóp daleko wykracza poza zwykłe odprężenie, które przynosi po długich, stresujących dniach. Częste zabiegi zdecydowanie zmniejszają wewnętrzny niepokój. Skutecznie służą łagodzeniu stanów depresyjnych, a osobom borykającym się z nerwicami i czasowym lub długotrwałym obniżeniem nastroju ułatwiają codzienność.

 

Masaż stóp – niweluje bóle głowy i migreny

Masaż stóp w kilka chwil daje uczucie wielkiego odprężenia. Dzięki temu szybko łagodzi lub wręcz uwalnia od bólu głowy. Masowanie stóp wpływa także pozytywnie na osoby cierpiące na migreny. Dzięki regularnym zabiegom zmniejsza się liczba incydentów migrenowych, a także ich intensywność. Niestety nie można jednak liczyć na to, że masaż stóp zapobiegnie im na zawsze.

 

Masaż stóp – pomaga w łagodzeniu dolegliwości związanych z płaskostopiem

Osoby z płaskostopiem nie mają normalnego łuku stopy. Łuk ten zapada się często z powodu rozluźnienia więzadeł. Czasami nie odczuwa się skutków takiego stanu rzeczy, ale coraz więcej osób z płaskostopiem narzeka na dokuczliwy ból stóp już przy niewielkiej aktywności fizycznej. Nawet przewlekły ból pięt może być skutkiem płaskostopia. Regularne ćwiczenia stóp w połączeniu z dobrym masażem stóp, pomagają zmniejszać ból, a z czasem mogą go wyeliminować na stałe. Masażer do stóp świetnie sprawdzi się w tej sytuacji.

 

Masaż stóp – redukuje obrzęki

Spuchnięte stopy i kostki to zwykle efekt gromadzenia się płynów właśnie w stopach. Masaż stóp usprawnia krążenie wszelkich płynów ustrojowych. Połączony z odpowiednią dietą, umiarkowaną aktywnością fizyczną i odpoczynkiem sprawi, że obrzęki przestają doskwierać. Aby terapia była skuteczna, masaże powinno się wykonywać co najmniej 2-3 razy w tygodniu i w tym celu idealnie sprawdzi się masażer do stóp.

 

Darex - Fotele do masażu, platformy wibracyjne

 

DAREX Dariusz Kuszkowski
Przydrożna 38 A 03-253 Warszawa


Telefon +48 508 196 304
Telefon +48 519 052 146


Mail kontakt@foteledomasazu24.pl

 

Polityka prywatności

Facebook