Odchudzanie bez odchudzania…

…wydaje się niemożliwe. Wszędzie słyszysz o dietach, o katowaniu się na siłowni i wielu innych wyrzeczeniach, których i tak nikt nie jest w stanie ciągnąć w nieskończoność. Dochodzisz do wniosku, że odchudzanie w Twoim przypadku to utopia. A jednak to możliwe… Wprowadź drobne zmiany w swojej codzienności. Zastosuj odchudzanie bez odchudzania, a w stosunkowo krótkim czasie dostrzeżesz pozytywne efekty… kondycja w górę, waga w dół. Sprawdź, jak to zrobić!

 

Nadwaga i otyłość to problem wielu z nas. Ileż to razy przyrzekałeś sobie, że już od jutra, już od poniedziałku, czy już od nowego roku zaczniesz się odchudzać. Chciałeś przejść na dietę taką czy inną, chciałeś zacząć biegać lub chodzić na siłownię, ale wszystko to były tylko pobożne marzenia, które nigdy nie doczekały się realizacji. Tak to już z nami jest, że gdy stawiamy sobie zbyt wygórowane cele, to popadamy tylko we frustrację, bo nie mamy ani siły, ani czasu, ani wystarczającej determinacji, by je realizować. Postaw więc… na odchudzanie bez odchudzania. Wprowadź w życie niewielkie zmiany, które pozytywnie odmienią Twoją sylwetkę i samopoczucie.

 

Pij dużo wody, by organizm mógł sprawnie funkcjonować

Ciało człowieka składa się z wody i potrzebuje jej odpowiedniej ilości, by mogło dobrze funkcjonować. Picie około 2 l wody dziennie jest niezbędne dla utrzymania prawidłowej temperatury ciała i odpowiedniego zapasu energii. Odpowiednie nawodnienie organizmu pozwala na znacznie skuteczniejszy transport tlenu do różnych obszarów ciała. Woda potrafi rozpuszczać toksyczne gazy, gromadzi dwutlenek węgla, a przez to wspomaga oddychanie.

Picie odpowiedniej ilości wody sprzyja utracie wagi, bo dzięki temu organizm utrzymuje metabolizm na właściwym poziomie. Z organizmu sprawnie usuwane są toksyny, a wszelkie tkanki i komórki są znacznie lepiej odżywione i dotlenione. Dzięki odpowiedniej ilości wody nie cierpimy z powodu częstych bólów głowy, możemy uniknąć wielu dolegliwości, takich jak chciażby kamica nerkowa. Nie doświadczymy nieprzyjemnych zaparć, problemów z koncentracją, zmęczenia bez powodu, czy też niepohamowanej senności.

 

Wykorzystaj każdą okazję, by zwiększyć codzienną aktywność fizyczną

Nie, nie… nie namawiam Cię do kupienia karnetu na siłownię, ani nawet na fitness. To dla tych, którzy kochają zorganizowane zajęcia. Zacznij od najprostszych aktywności. Na początek zrezygnuj z windy. Nawet jeśli mieszkasz na 3 piętrze, wchodź po schodach. Nawet jeśli zrobisz to tylko 2 razy dziennie, to już będzie coś. Gdy jesteś w centrum handlowym, omijaj ruchome schody szerokim łukiem. Poszukaj tych tradycyjnych, a spalisz kolejne kalorie.

Gdy jesteś w domu, nie musisz katować się pięćdziesięcioma pompkami czy setką przysiadów. Postaw na przypadkową aktywność fizyczną, która przyniesie też inne korzyści. Jeśli denerwuje Cię brudne okno, to zamiast siedzieć na kanapie, po prostu umyj je. Weź odkurzacz do ręki i zbierz kurz z podłogi. Zamawiaj przesyłki do paczkomatu, a nie do domu. Będziesz miał powód, aby się przejść. Jeśli masz ogródek, pokochaj dbanie o kwiaty, krzewy i trawniki. Po codzienne zakupy idź piechotą, zostaw samochód w domu. Z pewnością znajdziesz jeszcze wiele okazji, by zapewnić sobie więcej codziennej aktywności. Po jakimś czasie efekty zobaczysz na wadze.

 

Zmień nawyki żywieniowe, a nigdy nie będziesz potrzebować specjalnych diet

Nie obawiaj się, wcale nie będę namawiać Cię do rezygnacji ze słodyczy, czy fantastycznej golonki do sobotniego piwa, choć… warto to ograniczyć. Zacznij od włączenia do codziennego jadłospisu większej ilości warzyw i owoców. Warto zamienić choć jedną słodką przekąskę na ulubiony owoc, a z pewnością lubisz jabłka, gruszki, może banany lub pomarańcze. Postaraj się także jeść więcej warzyw, bo w końcu schabowy i frytki smakują wyśmienicie nie tylko z keczupem. Dobra surówka zawsze wygra z keczupem pod względem smaku, nie mówiąc już o zawartości składników cennych dla zdrowia.

Zapewne słyszałeś, że duża zawartość błonnika w potrawach sprzyja utracie kilogramów. Błonnik łatwo wprowadzić do swojego jadłospisu, sięgając po pełnoziarniste pieczywo, nie obierając warzyw i owoców ze skórki (pamiętaj o ich dokładnym umyciu) lub stosując suszone owoce i orzechy jako dodatek do ulubionych potraw.

 

Korzystaj z masażu, by skutecznie walczyć z codziennym stresem

Każdego dnia masz do czynienia ze stresem, który niestety jest już nieodłącznym elementem naszego życia. W ten sposób organizm reaguje na trudne, lub po prostu nowe sytuacje oraz na nadmiar bodźców i informacji, które musi przetworzyć mózg człowieka. Trzeba więc nauczyć się niwelować poziom stresu, bo niekontrolowany może stać się przyczyną wielu dolegliwości zarówno psychicznych, jak i somatycznych.

Najczęściej występujące skutki stresu, to:

  • bóle głowy,
  • drżenie kończyn i nadmierne pocenie się,
  • podwyższone tętno i kołatanie serca,
  • trudności z koncentracją i pamięcią,
  • nadmierny poziom kortyzolu w organizmie, a w konsekwencji „zajadanie stresu”,
  • nadmierny poziom noradrenaliny, będący przyczyną niekontrolowanego apetytu na węglowodany, głównie słodycze,

a potem pojawiać się może…

  • nadwaga,
  • nadpobudliwość,
  • apatia i depresja,
  • osłabienie i niższa odporność organizmu sprzyjająca rozwojowi różnych chorób somatycznych.

Musisz znaleźć odpowiedź na pytanie – jak rozładowywać stres? Jednym z najprzyjemniejszych sposobów jest regularny masaż ciała. Zacznij więc korzystać z usług dobrego masażysty, a szybko odczujesz pozytywne skutki masażu. Możesz też zainwestować w fotel do masażu, z którego będziesz mógł korzystać bez wychodzenia z domu i zawsze wtedy, gdy będziesz odczuwać taką potrzebę.

Dzięki regularnemu masażowi poprawisz stan swojego organizmu, pozbędziesz się stresu, przyspieszy Twój metabolizm, a poziom hormonów wydzielanych pod wpływem nadmiernego stresu powróci do normy. To wszystko pomoże Ci w pozbyciu się nadmiernej masy ciała lub po prostu w utrzymaniu prawidłowej wagi.

Darex - Fotele do masażu, platformy wibracyjne

 

DAREX Dariusz Kuszkowski
Przydrożna 38 A 03-253 Warszawa


Telefon +48 508 196 304
Telefon +48 519 052 146


Mail kontakt@foteledomasazu24.pl

 

Polityka prywatności

Facebook