Zero gravity – zapomnij o bólu kręgosłupa

Ból kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości, które towarzyszą wielu osobom na co dzień. Po latach badań okazało się, że niektóre pozycje ciała pomagają zmniejszać ból kręgosłupa i otaczających go mięśni. Jedną z najlepszych okazała się pozycja zero gravity. Jeśli więc dokucza Ci ból pleców, dowiedz się, co to jest zero-gravity i jak możesz zwiększyć swój komfort życia.

Pozycję zero-gravity odkryli i zdefiniowali naukowcy z NASA podczas poszukiwania najlepszego sposobu ułożenia ciała astronautów podczas startu i lądowania. To właśnie w tych momentach są oni narażeni na ogromne przeciążenia, które nie tylko wywołują ogromny dyskomfort, ale także mogą przynieść trwałe, niekorzystne efekty dla kondycji ciała . Pozycja zero-gravity okazała się najlepsza, bo zdecydowanie ograniczała zbędny nacisk na całe ciało, a na kręgosłup w szczególności i niwelowała niekorzystne następstwa powstające w czasie przeciążeń.

Tak jak inne technologie i innowacje kosmiczne, tak i pozycja zero-gravity w krótkim czasie przeniknęła do innych obszarów życia. Pojawiła się wszędzie tam, gdzie łagodzenie bólu kręgosłupa było szczególnie ważnym zadaniem. W opcję zero gravity zaczęto wyposażać fotele do masażu, by móc przeprowadzać zabiegi przy odciążonym maksymalnie kręgosłupie. W rehabilitacji zaczęto też stosować materace ortopedyczne na specjalnych stelażach, co osobom cierpiącym na różne schorzenia kręgosłupa daje możliwość przyjęcia odciążającej pozycji zero-gravity, która skutecznie uwalnia od bólu.

 

Zero-gravity – ułożenie ciała

Pozycja zero-gravity została dokładnie określona przez specjalistów z NASA. Podstawowym warunkiem jest uniesienie stóp powyżej poziomu serca. Z kolei kąt między korpusem ciała a nogami powinien wynosić około 128 stopni z tolerancją +/-6 stopni. To pozwala na maksymalne zmniejszenie nacisku na mięśnie i maksymalne odciążenie kręgosłupa.

Pozycja Zero Gravity
Pozycja Zero Gravity

 

Zero-gravity a kręgosłup

Na ciało człowieka nieustannie działa siła grawitacji. Obojętnie czy stoimy, czy siedzimy, wszystkie elementy ciała są tak jakby „ściskane”, a jednocześnie mięśnie są zmuszane do znacznie większego wysiłku. Młodzi, zdrowi ludzie jeszcze tego nie odczuwają. Jednak wraz z wiekiem pojawiają się już dolegliwości bólowe, bo im człowiek starszy tym więcej nieprawidłowości w funkcjonowaniu kręgosłupa, co spowodowane jest przebytymi lub przewlekłymi chorobami albo po prostu nabytymi uszkodzeniami kręgosłupa.

Ułożenie ciała w pozycji zero gravity  pozwala na zniwelowanie nacisku na ciało, a więc i na kręgosłup. Wówczas też znikają lub zmniejszają się dolegliwości bólowe. Dzięki odciążeniu ciała poprawia się także ogólna cyrkulacja wszelkich płynów ustrojowych. Znacznie lepiej krąży krew i znika opuchlizna nóg, co jest zawsze ogromną ulgą.

Pozycja zero-gravity to wybawienie dla tych, którzy borykają się ze schorzeniami kręgosłupa. To także fantastyczny sposób na rozładowanie stresu i cudowny odpoczynek. Masaż w tej pozycji jest o znacznie efektywniejszy. 30 minut masażu w fotelu masującym wyposażonym w opcję zero gravity, uwalnia od zmęczenia i na długo pozostawia uczucie totalnego relaksu. Masaż w tej pozycji polecany jest również tym, którzy uprawiają sport, ponieważ znacząco przyspiesza regenerację powysiłkową.

Darex - Fotele do masażu, platformy wibracyjne

 

DAREX Dariusz Kuszkowski
Przydrożna 38 A 03-253 Warszawa


Telefon +48 508 196 304
Telefon +48 519 052 146


Mail kontakt@foteledomasazu24.pl

 

Polityka prywatności

Facebook